+48 459 581 007

Rozwód a kontakty z dzieckiem i władza rodzicielska

Nasi adwokaci to prawdziwi specjaliści w kwestii rozstrzygania spraw o rozwód. Mamy świadomość, że decyzja o zakończeniu małżeństwa jest dla każdego klienta niezwykle trudna. Staramy się więc do każdej sprawy o rozwód podchodzić indywidualnie i z wyjątkową delikatnością. Wykazujemy empatię, zrozumienie oraz zapewniamy niezbędne wsparcie prawne na każdym etapie sprawy. Dokładamy najwyższej staranności, aby rozstrzygnięcia w wyroku rozwodowym były najkorzystniejsze dla osób, które nam zaufały i powierzyły prowadzenie postępowania. Nasz zespół specjalizujących się w rozwodach adwokatów służy pomocą wszystkim osobom będącym w podobnej sytuacji. Chcecie rozpocząć sprawę o rozwód? Nasze biuro znajdujące się w Nowym Sączu jest do Waszej dyspozycji, a adwokaci dołożą wszelkich starań, aby proces przebiegł sprawnie i bez zbędnych komplikacji. Mamy wielu klientów ze Starego Sącza, Gorlic oraz innych pobliskich miast. Serdecznie zapraszamy osoby nie tylko z Małopolski, ale również z pozostałych regionów kraju!

Rozdzielność majątkowa

Nasi doświadczeni w prowadzeniu spraw rozwodowych adwokaci doskonale radzą sobie z kwestią rozstrzygania rozdzielności majątkowej. W tego typu sprawach prowadzimy szerokie postępowanie dowodowe, aby zabezpieczyć interesy majątkowe klienta. W takich postępowaniach niezbędne jest odpowiednie zaangażowanie w celu ustalenia składu majątku wspólnego. Rozstrzygnięcie rozdzielności majątkowej bywa dla klientów problematyczne, ponieważ zazwyczaj jeden z małżonków dąży do zatajenia faktów oraz ukrycia dowodów na istnienie majątku małżeńskiego albo przyczynienia się do jego powstania z majątku osobistego drugiego małżonka. Takie działanie może doprowadzić do zaniżenia lub zawyżenia wartości majątku do podziału w stosunku do jego rzeczywistej wartości. Udział pełnomocnika (adwokata) w procesie o rozwód przed sądem otwiera możliwość odpowiedniego rozliczenia nakładów poczynionych z majątku osobistego na małżeński i odwrotnie. Dlatego pomoc naszego zespołu może być nieoceniona w przypadku prób rozstrzygnięcia rozdzielności majątkowej.

ALIMENTY

Obok podziału wspólnego majątku najważniejszą kwestią dla byłych małżonków jest uregulowanie kwestii władzy rodzicielskiej oraz kontaktów z dziećmi. Chodzi tu przede wszystkim o ustalenie sprawiedliwych alimentów po rozwodzie – odpowiednich do potrzeb uprawnionych, a także możliwości zarobkowych zobowiązanych do alimentów. Stosujemy wiele mechanizmów prawnych, które pozwalają zabezpieczyć interesy naszych klientów, aby po rozwodzie mogli spokojnie rozpocząć nowe życie z odpowiednim zabezpieczeniem. Jako adwokaci działający na wielu prawniczych frontach zajmujemy się także sprawami uzyskania alimentów jeszcze przed rozwodem – obowiązek uiszczania opłat dotyczy bowiem nie tylko małżonków będących po sprawie rozwodowej.

WŁADZA RODZICIELSKA I KONTAKTY Z DZIECKIEM

Równie istotne co uzyskanie alimentów jest zabezpieczenie praw do kontaktów z dzieckiem. Strony rozwodu często starają się ograniczyć władzę rodzicielską swoich byłych współmałżonków, dlatego zdecydowanie warto skorzystać z pomocy prawnej i zagwarantować sobie odpowiednie kontakty z dzieckiem. Trzeba pamiętać, że w zakres wspomnianych kontaktów wchodzą m.in. wszelkiego rodzaju spotkania, a także komunikowanie się z pociechą – nawet za pomocą komunikatorów internetowych. Władza rodzicielska (w tym również kontakty z dzieckiem) to dla klientów niezwykle ważna, a zarazem delikatna kwestia. Z tego powodu nasz zespół ekspertów podchodzi indywidualnie do każdego przypadku, aby sprawnie rozwiązać na drodze prawnej problem kontaktów z dzieckiem. Nie musicie być z Nowego Sącza, aby zasięgnąć naszej porady. Telefon lub formularz kontaktowy będą wystarczające do umówienia się na spotkanie w sprawie ustalenia szczegółów dot. władzy rodzicielskiej oraz zabezpieczenia przed utratą kontaktów z dzieckiem.
KANCELARIA ARTEMIUS