+48 459 581 007

Rozwód a kontakty z dzieckiem i władza rodzicielska

Nasi adwokaci to prawdziwi specjaliści w kwestii rozstrzygania spraw o rozwód. Mamy świadomość, że decyzja o zakończeniu małżeństwa jest dla każdego klienta niezwykle trudna. Staramy się więc do sprawy o rozwód podchodzić indywidualnie i z wyjątkową delikatnością. Wykazujemy empatię, zrozumienie oraz zapewniamy niezbędne wsparcie prawne na każdym etapie procesu. Dokładamy najwyższej staranności, aby rozstrzygnięcia w wyroku rozwodowym były najkorzystniejsze dla osób, które nam zaufały i powierzyły prowadzenie postępowania. Nasz zespół specjalizujących się w rozwodach adwokatów służy pomocą wszystkim osobom będącym w podobnej sytuacji. Chcecie rozpocząć sprawę o rozwód? Nasze biuro znajdujące się w Nowym Sączu jest do Waszej dyspozycji, a adwokaci dołożą wszelkich starań, aby proces przebiegł sprawnie i bez zbędnych komplikacji. Mamy wielu klientów ze Starego Sącza, z Gorlic oraz innych pobliskich miast, np. Limanowej. Serdecznie zapraszamy osoby nie tylko z Małopolski, ale również z pozostałych regionów kraju!

Rozdzielność majątkowa

Nasi doświadczeni w prowadzeniu spraw rozwodowych adwokaci doskonale radzą sobie z kwestią rozstrzygania rozdzielności majątkowej. W tego typu sprawach prowadzimy szerokie postępowanie dowodowe, aby zabezpieczyć interesy majątkowe klienta. W takich przypadkach niezbędne jest odpowiednie zaangażowanie w celu ustalenia składu majątku wspólnego. Rozstrzygnięcie rozdzielności majątkowej bywa dla klientów problematyczne, ponieważ zazwyczaj jeden z małżonków dąży do zatajenia faktów oraz ukrycia dowodów na istnienie majątku małżeńskiego albo przyczynienia się do jego powstania z majątku osobistego drugiego małżonka. Takie działanie może doprowadzić do zaniżenia lub zawyżenia wartości majątku do podziału w stosunku do jego rzeczywistej wartości. Udział pełnomocnika (adwokata) w procesie o rozwód przed sądem otwiera możliwość odpowiedniego rozliczenia nakładów poczynionych z majątku osobistego na małżeński i odwrotnie. Dlatego pomoc naszego adwokata specjalizującego się w rozwodach może być nieoceniona w przypadku prób rozstrzygnięcia rozdzielności majątkowej.

Alimenty

Obok podziału wspólnego majątku najważniejszą kwestią dla byłych małżonków jest uregulowanie kwestii władzy rodzicielskiej oraz kontaktów z dziećmi. Chodzi tu przede wszystkim o ustalenie sprawiedliwych alimentów po rozwodzie – odpowiednich do potrzeb uprawnionych, a także możliwości zarobkowych zobowiązanych do alimentów. Stosujemy wiele mechanizmów prawnych, które pozwalają zabezpieczyć interesy naszych klientów, aby po rozwodzie mogli spokojnie rozpocząć nowe życie z właściwym zabezpieczeniem. Jako adwokaci działający na wielu prawniczych frontach zajmujemy się także sprawami uzyskania alimentów jeszcze przed rozwodem – obowiązek uiszczania opłat dotyczy bowiem nie tylko małżonków będących po sprawie rozwodowej.

Władza rodzicielska i kontakty z dzieckiem

Równie istotne co uzyskanie alimentów jest zabezpieczenie praw do kontaktów z dzieckiem – w czym również pomogą nasi adwokaci. Strony rozwodu często starają się ograniczyć władzę rodzicielską swoich byłych współmałżonków, dlatego zdecydowanie warto skorzystać z pomocy prawnej i zagwarantować sobie odpowiednie kontakty z dzieckiem. Trzeba pamiętać, że w zakres wspomnianych kontaktów wchodzą m.in. wszelkiego rodzaju spotkania, a także komunikowanie się z pociechą – nawet za pomocą komunikatorów internetowych. Władza rodzicielska (w tym również kontakty z dzieckiem) to dla klientów niezwykle ważna, a zarazem delikatna kwestia. Z tego powodu nasz zespół ekspertów (adwokatów) podchodzi indywidualnie do każdego przypadku, aby sprawnie rozwiązać na drodze prawnej problem kontaktów z dzieckiem. Nie musicie być z Nowego Sącza, aby zasięgnąć naszej porady. Telefon lub formularz kontaktowy będą wystarczające do umówienia się na spotkanie z adwokatem – pomoże on przejść przez cały proces o rozwód, w tym udzieli niezbędnych informacji w sprawie ustalenia szczegółów dot. władzy rodzicielskiej oraz zabezpieczenia przed utratą kontaktów z dzieckiem.

ZAUFALI NAM JUŻ KLIENCI Z NOWEGO SĄCZA, LIMANOWEJ CZY GORLIC!

Niestety, ale liczba rozwodów się nie zmniejsza, a wręcz przeciwnie – wydawać by się mogło, że słyszymy o nich coraz częściej – dlatego nic dziwnego, że zapotrzebowanie na prowadzenie tego typu spraw rośnie. Nasi adwokaci z Nowego Sącza pomogą m.in. w ustaleniu kwestii związanych z władzą rodzicielską, w tym również kontaktów z dzieckiem. Często sama myśl o tych prawnych aspektach sprawia, że w oczach rodziców pojawiają się łzy, a natłok myśli utrudnia podjęcie racjonalnych – dobrych dla pociech – decyzji, dlatego postaramy się pomóc Państwu w wybraniu najlepszego rozwiązania. Nasi adwokaci do każdej sprawy o rozwód podchodzą indywidualnie oraz z dużym zaangażowaniem. Wiedząc, że byli współmałżonkowie nierzadko rozstają się w złej atmosferze i mają względem siebie dużo żalu, a także wzajemnych pretensji, ustalimy z klientem dalsze kroki w procesie rozwodowym, dążąc do tego, by wyzbył się on negatywnych emocji – wtedy na pierwszy plan wysunie się dobro dziecka. Kancelaria Adwokacka Artemius została doceniona przez klientów z Nowego Sącza, Limanowej czy Gorlic, a grono osób zadowolonych ze świadczonych przez nas usług w zakresie rozstrzygania spraw o rozwód stale się powiększa. W razie pytań zachęcamy do kontaktu!
KANCELARIA ARTEMIUS