+48 459 581 007
sprawy rodzinne nowy sacz

Sprawy rodzinne dotyczące alimentów, intercyzy oraz separacji

Nasi adwokaci dysponują cennym doświadczeniem prawniczym, m.in. z zakresu spraw o alimenty, intercyzę czy separację. Tego typu rodzinne kwestie są niezwykle delikatną materią, dlatego każdy z naszych Klientów może liczyć na indywidualne podejście do swojego problemu oraz pełną dyskrecję.

Jeśli sprawy rodzinne wymagają pomocy i wsparcia prawnego lub reprezentacji przed sądem, policją lub prokuraturą przez adwokata bądź radcę prawnego, nasza kancelaria dostarczy Państwu w pełni profesjonalnych i kompleksowych rozwiązań w zakresie następujących kategorii spraw:

+ rozwód,
+ separacja,
+ alimenty,
+ alimenty na dziecko,
+ alimenty bez rozwodu,
+ alimenty na małżonka,
+ alimenty na małżonka po rozwodzie,
+ podwyższenie/obniżenie alimentów,
+ uchylenie obowiązku alimentacyjnego,
+ zabezpieczenie alimentów,
+ kontakty z dzieckiem po rozwodzie,
+ miejsce pobytu dziecka,
+ pozbawienie/ograniczenie władzy rodzicielskiej,
+ utrudnianie kontaktów z dzieckiem,
+ ustalenie kontaktów z dzieckiem,
+ ustalenie kontaktów z dzieckiem na rzecz dziadków,
+ egzekucja kontaktów z dzieckiem,
+ ustalenie/zaprzeczenie ojcostwa,
+ ubezwłasnowolnienie,
+ intercyza/ustanowienie rozdzielności majątkowej,
+ ustanowienie rozdzielności majątkowej z datą wsteczną.

Intercyza

Jednym z najczęściej rozpatrywanych przez naszych adwokatów problemów jest kwestia intercyzy. Ta regulowana przepisami prawa rodzinnego instytucja, zwana także umową majątkową małżeńską, ma za zadanie wyłączyć lub zmodyfikować powstałą między małżonkami ustawową wspólność majątkową. Innymi słowy – znosi ona powstałą wskutek zawarcia aktu małżeńskiego wspólność, co oznacza, że majątek nie musi być zarządzany łącznie. Co istotne, intercyzę można zawrzeć jeszcze przed ślubem. Warto pamiętać, że aby umowa była ważna w mocy prawa, musi ona przybrać formę aktu notarialnego. Nasi doświadczeni adwokaci służą pomocą w kwestii ustanowienia intercyzy – tak przed zawarciem przez Państwa związku małżeńskiego, jak i już po nim.

Sprawy o alimenty

Sporą popularnością wśród Klientów kancelarii prawniczych cieszą się także sprawy o alimenty. Pomoc w tego typu kwestiach w zdecydowanej większości przypadków skierowana jest do osób będących po rozwodzie lub w jego trakcie. Nasi niezwykle doświadczeni prawnicy bez problemu przygotują pozew w sprawie o alimenty. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, a pracowników naszej kancelarii cechuje fachowe podejście do każdego problemu. Jeśli szukają Państwo eksperckiej pomocy w sprawie o alimenty – zwróćcie się do nas!

Sprawy o separację

Nasz doświadczony zespół adwokatów zajmuje się również sprawami o separację. Oferujemy fachowe doradztwo i ekspertyzę – pomagamy przygotować wnioski o separację lub pozew, które stanowią dokument powodujący uchylenie wspólnoty małżeńskiej instytucji. Zajmujemy się zarówno standardowymi sprawami o separację, jak i tymi, którym towarzyszy orzeczenie o winie. Zapraszamy Państwa do kontaktu!

Bogate doświadczenie

Sprawy rodzinne należą do podstawowego zakresu spraw, którymi się zajmujemy, dlatego zapraszamy do kontaktu celem indywidualnego ustalenia, czy jesteśmy w stanie Państwu pomóc. Współpracujemy z wieloma adwokatami rodzinnymi, stąd zapewniamy naszym Klientom profesjonalne prowadzenie każdej sprawy. Kancelaria świadczy również pomoc prawną w zakresie międzynarodowych spraw rodzinnych.

Realizujemy sprawy dot. m.in.: uznawania i wykonywania wyroków zagranicznych, międzynarodowych kontaktów z dzieckiem, uprowadzenia dziecka za granicę czy egzekucji obowiązków alimentacyjnych w obrębie Unii Europejskiej.

KANCELARIA ARTEMIUS