+48 459 581 007

Sprawy spadkowe o zachowek

Kancelaria Artemius zapewnia klientom pomoc prawną na każdym etapie sprawy spadkowej, co jest niezwykle istotne, ponieważ często zostają oni zmuszeni do prowadzenia postępowania spadkowego niemal natychmiast po stracie bliskiej osoby. Ogromne doświadczenie naszych adwokatów pozwala zapewnić Państwu najwyższy poziom porad prawnych oraz znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie w postępowaniu przed sądem, a także w ramach ugody przed notariuszem. Tak istotne kwestie jak sprawy spadkowe bez wątpienia warto powierzyć wykwalifikowanym prawnikom – nasza kancelaria zapewnia rzetelną obsługę.
Nasi adwokaci pomogą Państwu skierować wniosek o stwierdzenie nabycia spadku do sądu, a także podpowiedzą, jakie dokumenty będą wymagane do poprowadzenia postępowania. Chętnie pomożemy również określić, kto z Państwa bliskich musi brać udział w postępowaniu dotyczącym sprawy spadkowej. Co więcej, nasi adwokaci doradzą, jakie kroki powinno się podjąć w przypadku odziedziczenia długów.

Zachowek i ustalenie niedogodności

Służymy także fachowym doradztwem w kwestii zachowku – jest to uprawnienie, które umożliwia ochronę najbliższych krewnych spadkodawcy. Tego typu środek prawny stosuje się w sytuacjach, gdy spadkodawca pomija w swojej ostatniej woli np. potomstwo, współmałżonka lub rodziców. Zachowek pozwala poszkodowanym domagać się w takiej sytuacji stosownego odszkodowania.

Inaczej ma się sprawa z ustaleniem niedogodności dziedziczenia. To sposób na ochronę majątku spadkodawcy przed spadkobiercami, którzy naszym zdaniem nie powinni być uwzględnieni w ostatniej woli. Osoba fizyczna może być uznana przez sąd za niegodną dziedziczenia, jeśli dopuściła się umyślnie ciężkiego przestępstwa przeciwko spadkodawcy, groźbą lub podstępem nakłoniła go do sporządzenia bądź odwołania testamentu tudzież umyślnie ukryła, przerobiła czy zniszczyła testament spadkodawcy. Ustalenie niegodności dziedziczenia wymaga odpowiedniego przeprowadzenia postępowania dowodowego, w którym chętnie pomożemy.

Zatrudnieni w kancelarii adwokaci prowadzą też sprawy spadkowe osób przebywających na stałe za granicą, a także postępowania z udziałem obcokrajowców oraz małoletnich dzieci.

Sprawy spadkowe powierzyły nam już osoby z Tarnowa i Gorlic – czas na Was!

Zdajemy sobie sprawę, że sprawy spadkowe obejmujące swoim przedmiotem zagadnienia związane z procesem dziedziczenia po śmierci spadkodawcy nie należą do najprostszych, gdyż towarzyszy im żałoba. Każdy zatrudniony u nas adwokat ma to na uwadze, dlatego postara się w jak najdelikatniejszy, wyważony sposób przekazać Wam wszelkie niezbędne informacje dotyczące podjęcia koniecznych kroków prawnych. Sprawy spadkowe niestety nie zawsze są proste z punktu prawa, ponieważ może okazać się, że zmarły nie spisał testamentu lub przepisał Państwu swój dorobek objęty zadłużeniem (np. przed śmiercią nie spłacił w całości kredytu) – w tych i innych przypadkach doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług Kancelarii Adwokackiej Artemius, w której zatrudnieni prawnicy pomogą uporać się z wszelkimi zawiłościami, udzielając kompleksowej pomocy prawnej. Zaufało nam już wielu klientów z Tarnowa, Gorlic oraz okolic, teraz czekamy na Państwa!

Bogate doświadczenie w sprawach spadkowych

Nasza kancelaria zajmuje się między innymi takimi sprawami spadkowymi jak:
 • stwierdzenie nabycia spadku,
 • stwierdzenie nieważności testamentu,
 • wydziedziczenie,
 • zachowek po zmarłym spadkodawcy,
 • podział spadku, a także majątku małżeńskiego i zniesienie współwłasności pomiędzy spadkobiercami,
 • zaliczanie darowizn za życia w skład schedy spadkowej,
 • wyłączenie z kręgu spadkobierców,
 • sporządzanie testamentu,
 • ochrona przed długami spadkowymi,
 • ustalanie składu majątku spadkowego i jego wartości,
 • dochodzenie roszczeń z masy spadkowej,
 • dziedziczenie przedsiębiorstwa/udziałów w spółce.
Prowadzimy sprawy spadkowe oraz oferujemy zastępstwo procesowe przed sądami na terenie całego kraju, np. w Tarnowie. Gwarantujemy klientom szybki i sprawny kontakt z adwokatem przez 7 dni w tygodniu.
KANCELARIA ARTEMIUS