W przypadku spraw spadkowych służymy także fachowym doradztwem w kwestii zachowku – jest to uprawnienie, które umożliwia ochronę najbliższych krewnych spadkodawcy. Ten środek prawny stosuje się w sytuacjach, gdy spadkodawca pomija w swojej ostatniej woli osoby uprawnione do dziedziczenia ustawowego, np. potomstwo, współmałżonka lub rodziców. Zachowek pozwala poszkodowanym przez zapisany spadek domagać się w takiej sytuacji stosownego odszkodowania w wysokości połowy udziału, jaki przypadałby, gdyby zmarły nie spisał testamentu.
Inaczej ma się sprawa z ustaleniem niedogodności dziedziczenia. To sposób na ochronę majątku spadkodawcy przed spadkobiercami, którzy naszym zdaniem nie powinni być uwzględnieni w ostatniej woli. Osoba fizyczna może być uznana przez sąd za niegodną dziedziczenia, jeśli dopuściła się umyślnie ciężkiego przestępstwa przeciwko spadkodawcy, groźbą lub podstępem nakłoniła go do sporządzenia bądź odwołania testamentu tudzież umyślnie ukryła, przerobiła czy zniszczyła testament spadkodawcy. Ustalenie niegodności dziedziczenia wymaga odpowiedniego przeprowadzenia postępowania dowodowego, uwzględniającego istniejące dokumenty, nagrania oraz zeznania świadków, które powinno być poprowadzone z należytą starannością i znajomością aktualnych norm prawnych.
Zatrudnieni w naszej kancelarii adwokaci prowadzą też sprawy spadkowe osób przebywających na stałe za granicą, a także postępowania z udziałem obcokrajowców oraz małoletnich dzieci jako pełnomocnicy, mając na względzie najwyższe dobro klientów.