+48 459 581 007
Odszkodowania prawnik nowy sacz

Odszkodowania powypadkowe, za niesłuszne skazanie i nie tylko

Adwokaci naszej kancelarii specjalizują się w dochodzeniu odszkodowań należnych osobom poszkodowanym oraz członkom ich rodzin. Jako kancelaria odszkodowawcza oferujemy profesjonalne i kompleksowe wsparcie prawne na każdym etapie postępowania likwidacyjnego oraz przed sądem, niezależnie od przyczyny powstania szkody oraz bez względu na karny lub cywilny charakter prowadzonej sprawy.

Podstawowe kategorie spraw oraz dochodzone odszkodowania, które można uzyskać dzięki skorzystaniu z usług Kancelarii Adwokackiej Artemius:

+ odszkodowania za szkody osobowe – odszkodowania i zadośćuczynienia pieniężne, renty za doznane obrażenia ciała czy rozstrój zdrowia (odszkodowania oraz zadośćuczynienia za wypadek z tytułu polisy OC),
 
+ zadośćuczynienie pieniężne oraz renta za śmierć bliskiej osoby,
 
+ zwrot utraconych w związku ze szkodą dochodów i poniesionych kosztów leczenia,
 
+ odszkodowania majątkowe i komunikacyjne, np. z tytułu uszkodzenia domów lub mieszkań, odszkodowania z polis OC i AC itd,
 
+ odszkodowania z tytułu kradzieży i uszkodzenia samochodów, motocykli, maszyn oraz innych pojazdów itd.,
 
+ odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy od pracodawcy oraz ZUS,
 
+ odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy od ZUS,
 
+ odszkodowania dla rolników,
 
+ odszkodowania z tytułu błędów w sztuce lekarskiej od szpitala oraz lekarza,
 
+ odszkodowanie za niesłuszne zatrzymanie/aresztowanie,
 
+ odszkodowanie za niesłuszne skazanie.
 

Jako kancelaria odszkodowawcza jesteśmy zespołem prawników i adwokatów znającym prawo oraz procedury. Wiemy, kiedy oraz jakie działania podejmować, aby uzyskać dla naszych Klientów pełne odszkodowanie, zadośćuczynienie, ale także świadczenia innego typu, np. rentę lub zwrot kosztów leczenia. 

Odszkodowania powypadkowe

Jednym z najczęściej rozpatrywanych przez sąd rodzajów finansowych rekompensat są odszkodowania powypadkowe. Ich celem jest pokrycie szkód tak rzeczowych, jak i osobowych. I choć procedura uzyskania tego typu kompensaty zazwyczaj nie stanowi problemu, to zdarzają się skomplikowane przypadki, w których niezbędna może okazać się pomoc znających się na odszkodowaniach adwokatów. Nasz złożony z doświadczonych fachowców zespół pomaga Klientom także w tego typu sprawach, najczęściej wtedy, gdy ubezpieczyciel z nieuzasadnionego powodu odmawia wypłaty odszkodowania lub wypłacił zaniżoną kwotę. O odszkodowanie powypadkowe można ubiegać się np. wskutek kolizji komunikacyjnej czy w innych przypadkach, w których doszło do uszkodzenia zarówno ciała lub zdrowia psychicznego, jak i części majątku, np. samochodu.

Odszkodowania za niesłuszne zatrzymanie lub skazanie

Odszkodowania można domagać się również w przypadku niesłusznego zatrzymania lub skazania. Batalia sądowa o tego typu rekompensatę to skomplikowany proces, a uzyskanie w takiej sprawie korzystnego orzeczenia sądowego jest praktycznie niemożliwe bez odpowiedniej pomocy prawnej. Nasza kancelaria odszkodowawcza chętnie pomoże wszystkim osobom, które domagają się odszkodowania za niesłuszne zatrzymanie lub skazanie. W tego typu procesach doskonale sprawdza się nieprzeciętne doświadczenie naszego zespołu. Jeśli szukają Państwo rzetelnych i fachowych adwokatów od odszkodowań – zapraszamy do kontaktu!

KANCELARIA ARTEMIUS