+48 459 581 007

WAS TAKŻE OBOWIĄZUJE PRAWO CYWILNE ORAZ PRAWO PRACY

Artemius – kancelaria adwokacka od spraw cywilnych

Prawo cywilne jest najbardziej rozbudowaną gałęzią prawa, z którą ma do czynienia każdy człowiek, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Obejmuje ono m.in. kwestię ochrony dóbr osobistych, a także podstawową zdolność do czynności prawnych. Ponadto reguluje wymianę usług i świadczeń. Co więcej, sprawy cywilne to również prawo pracy, rzeczowe, zobowiązań, spadkowe, rodzinne oraz własności intelektualnej. Zespół Kancelarii Adwokackiej Artemius z Nowego Sącza chętnie pomoże we wszelkich sprawach cywilnych. Oferujemy rzetelną obsługę, a także doradztwo prawne.
Kancelaria adwokacka z Nowego Sącza zapewnia pomoc w zakresie spraw cywilnych, w tym prawa rodzinnego, spadkowego, rzeczowego, a także prawa pracy, konsumentów oraz zobowiązań. Chętnie podejmiemy również współpracę z firmami windykacyjnymi.

Jesteśmy prawdziwymi ekspertami od spraw cywilnych

Zajmujemy się doradztwem na każdym etapie realizacji umów. Adwokaci kancelarii Artemius z Nowego Sącza są specjalistami od spraw cywilnych oraz umów cywilnych i handlowych. Reprezentujemy klientów na drodze dochodzenia przez nich wszelkich roszczeń wynikających z różnych umów (należą do nich m.in. sprawy o zapłatę, odszkodowanie z tytułu niewykonania nienależytego lub nieprawidłowego wykonania umowy, odstąpienie od umowy, dochodzenie kar umownych, ustalenie nieważności umowy, rękojmia za wady fizyczne i prawne rzeczy, a także roszczenia gwarancyjne itd.). Sprawy cywilne potrafią przysporzyć wielu problemów, dlatego warto zdać się na naszych specjalistów. Małopolska nie jest miejscem, w którym mieszkacie? Dojazd do naszego biura w Nowym Sączu to trudne zadanie? Żaden problem! Prosimy o kontakt telefoniczny, a na pewno uda nam się znaleźć rozwiązanie tej sytuacji oraz ustalić ewentualny termin spotkania odpowiedni dla obu stron.
Nasi prawnicy są również specjalistami w dziedzinie prawa rzeczowego. Kancelaria Artemius prowadzi m.in. sprawy o ochronę własności i posiadania (w tym związane z tym roszczenia), eksmisję, odszkodowanie za bezumowne korzystanie z nieruchomości oraz ruchomości, zniesienie współwłasności, a także o zasiedzenie.

Zajmujemy się szerokim zakresem spraw cywilnych

Pomoc prawna kancelarii w sprawach cywilnych obejmuje w szczególności:

 • udział w postępowaniu przedsądowym (porady prawne, opinie prawne, udział w negocjacjach i mediacjach, sporządzanie oraz negocjowanie umów, a także ugód),
 • windykację należności, sporządzanie pozwów o zapłatę (wezwań do zapłaty),
 • udział w postępowaniu sądowym (pozwy oraz pozwy o zapłatę, odpowiedzi na pozew, wnioski o zabezpieczenie roszczenia pieniężnego i niepieniężnego, wnioski w postępowaniu rodzinnym, spadkowym, sprzeciwy od nakazów zapłaty oraz od wyroków zaocznych, ugody, sporządzanie środków odwoławczych od wyroków, a także postanowień),
 • zastępstwo i reprezentację na rozprawie oraz posiedzeniu w sądzie, zastępstwo w postępowaniu egzekucyjnym przed sądem, a także komornikiem (wnioski egzekucyjne, skargi na czynności komornika czy powództwo przeciwegzekucyjne),
 • sprawy spadkowe (stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, unieważnienie testamentu, zabezpieczenie spadku, uchylenie się od skutków oświadczenia woli, zachowek, uznanie za niegodnego, wydziedziczenie, a także odwołanie darowizny),
 • sprawy pracownicze oraz prawo pracy (m.in. przygotowywanie i opiniowanie dokumentów pracowniczych, kontrakty menadżerskie, umowy o zakazie konkurencji, a także poufności).
Prowadzimy sprawy o ustalenie istnienia stosunku pracy, zawarcie umowy o pracę, ustalenie treści umowy, nawiązanie umowy o pracę, uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne, a także o powrót do pracy.

Prowadzimy sprawy cywilne – zaufali nam już klienci z Małopolski: Gorlic i Nowego Sącza

Sprawy cywilne wynikają zarówno z problemów ze stosowaniem przepisów kodeksu cywilnego, jak i innych ustaw. Są to sprawy z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, opiekuńczego, a także prawa pracy, na którym znamy się doskonale! Zajmujemy się również windykacją należności, czyli szeregiem czynności prawnych i procesowych mających na celu wyegzekwowanie spłaty długu przez dłużnika. Co więcej, z wielką chęcią podejmiemy się także współpracy z firmami windykacyjnymi. Jesteśmy cenioną na rynku małopolskim i nie tylko kancelarią adwokacką, dla której nie ma spraw nie do rozwiązania – są tylko te wymagające więcej czasu, energii oraz zaangażowania obu stron. Działamy na rzecz każdego klienta, dążąc do tego, aby jak najlepiej mu pomóc w sprawach cywilnych. W dodatku terminowość to nasze drugie imię, więc mogą być Państwo pewni, że konsultacje prawne odbędą się wtedy, kiedy je ustaliliśmy. Małopolska, a konkretniej Nowy Sącz, to region, w którym znajduje się nasza siedziba oraz gdzie głównie działamy. Najwięcej naszych klientów mieszka na terenie woj. małopolskiego (m.in. w Gorlicach czy innych miastach), ale swoją ofertę kierujemy do każdego – niezależnie od miejsca zamieszkania – kto tylko potrzebuje pomocy kancelarii adwokackiej.
Prawo pracy nie jest nam obce!
Dochodzimy odszkodowań:
 • za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu,
 • za mobbing,
 • za odwołany urlop,
 • za zakaz konkurencji,
 • za brak świadectwa pracy, a także z tytułu śmierci pracownika,
 • za rozwiązanie umowy o pracę.
Występujemy w sprawach o zapłatę wynagrodzenia i innych składników, w tym wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy, za nadgodziny, o zapłatę odprawy emerytalnej oraz pośmiertnej.
Jeśli potrzebujecie pomocy w sprawie cywilnej w Nowym Sączu czy jego okolicach, na terenie województwa małopolskiego oraz podkarpackiego, zapraszamy do kontaktu z adwokatem. Ustalimy szczegóły sprawy, a także możliwości nawiązania z nami współpracy (podejmujemy ją również z firmami windykacyjnymi). Doskonale znamy się na prawie pracy, dlatego z pewnością pomożemy znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie problemu. Prawnicy z naszej kancelarii na każdym etapie sprawy dbają o dobro klienta. Ponadto chętnie odpowiadają na rozmaite pytania, aby prawo pracy nie było nikomu obce.

Windykacja należności

Oferujemy pomoc w windykacji należności oraz sporządzaniu wezwań lub pozwów o zapłatę. Samodzielne działania w tym zakresie niestety nie przynoszą w większości przypadków oczekiwanych rezultatów, dlatego proponujemy doradztwo w kwestii windykacji należności zarówno polubownej, jak i sądowo-egzekucyjnej. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom terminową spłatę należności, a przy okazji pomóc zachować im dobre relacje z dłużnikami. Chętnie podejmujemy również współpracę z firmami windykacyjnymi. Zapraszamy mieszkańców Nowego Sącza bądź pobliskich miast (takich jak Stary Sącz czy Gorlice) do skorzystania z usług Kancelarii Adwokackiej Artemius, w której interesuje nas nie tylko sprawa, ale również człowiek. Pomoc w kwestii windykacji należności oferujemy na terenie całego kraju.
KANCELARIA ARTEMIUS